YOU BETTER WORK!

 


W Glamour jest rubryka Dr Styl - czyli Dawid Woliński radzi. Nic specjalnego i ogólnie nie zawracałabym sobie tym głowy, gdyby nie jedna "rada", której Pan W. udziela w najnowszym numerze magazynu. Otóż pewna niepełnoletnia dziewoja przyznaje, że lubi wyglądać jak milion dolarów, ale niestety owych dolarów nie posiada.  Pyta, czy Dr Styl mógłby jej powiedzieć co może zrobić, by mieć kasę na ciuchy. Pan W. zabłysnął jak jego stroje z folii spożywczej i poradził dziewoi, by ta... została blogerką, bo będzie wtedy otrzymywać ciuchy za darmo! Moja odpowiedź na jego radę jest jedna: nie każda blogerka otrzymuje ciuchy "za darmo", tak samo jak nie każdy projektant jest Karlem Lagerfeldem.

Żeby coś osiągnąć w blogosferze trzeba pracować, pracować, być kreatywnym i jeszcze raz pracować. Nie wiem czemu w mediach istnieje totalnie błędny obraz, że każda blogerka zarabia miliony i ma szafę pełną ciuchów od sponsorów. Może na początku to tak działało, ale już nie. Teraz sponsorzy są wybredni, nie współpracują ze wszystkimi. Wybierają tylko niektórych blogerów, a świeżynkom jest ogromnie trudno nawiązać współpracę, bo rynek jest przesycony. Na pewno przez pierwsze sześć miesięcy od założenia bloga nie nawiąże się żadnej współpracy. A potem będą to naprawdę "ochłapy". Zupełnie zatem nie rozumiem rady Pana W. Widać, że tak jak cała reszta shołbizu żyje stereotypami, nie wiedząc, co dzieje się na rynku. I przekazuje te stereotypy dalej,  swoimi wypowiedziami pokazując młodym ludziom, że ciuchy rosną dosłownie na ulicy.
Ogólnie rodzi mi się w głowie pytanie - na jakim świecie my żyjemy, że na pytanie młodego człowieka o to, jak może dorobić, odpowiada się: "rób sobie foty w ciuszkach". A gdzie normalne rady typu: zostań ambasadorką jakiejś firmy kosmetycznej, piecz ciastka i je sprzedawaj, zajmuj się dziećmi, wyprowadzaj psy, sprzątaj, koś trawę? To jest już passe? Skoro ludzie na każdym kroku pokazują, że normalna praca jest fuuuu, to się dziwić, że powstał ten boom na blogi. I tyle osób które nienawidzą blogerów.
A propos nienawiści - jestem wstrząśnięta tym co spotkało Kubę Wojewódzkiego. Tego nawet nie da się skomentować...


Marynarka - www.butikperte.pl -
Spodenki - www.chicnova.com
Buty - H&M
Torebka - www.lolavictoria.pl - moja ulubiona torba! <3
Top - No Name
Okulary - No Name
Naszyjnik - H&M
Bransoletka - Yes