BLACKEST


Wczoraj i dzisiaj "wszyscy" żyją finałem IV edycji polskiego "Top Model". Typowy reality show, który gra na emocjach, ukazuje ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie i z braku innych perspektyw idą do telewizji, bo przecież co, jak nie szklany ekran, będzie w stanie odmienić ich dotychczasowy żywot? Z założenia program powinien wyłonić osobę, która najbardziej nadaje się na "Tap Madl", czyli co najmniej godnego następce Anji Rubik. W praktyce niestety program wyłania osobę, która najbardziej umie grać na ludzkich emocjach.
Mieliśmy już rozdygotaną i niezrównoważoną emocjonalnie zwyciężczynię I edycji, następnie "dziewczynę z sąsiedztwa" - Zuzę, a teraz mamy przesympatyczny symbol tolerancji rasowej - Osi. Dziewczyna piękna jak malowana, sympatyczna, roześmiana, pozytywna. Sprawiająca, że chce się przebywać w jej pobliżu, patrzeć na nią i poznawać. Wszyscy jednak ciągle zwracali uwagę na to, że jest "Afropolką". Gdyby nie te ciągłe "jak na czarnoskórą modelkę", "tylko kilka czarnoskórych modelek", "jako pierwsza czarnoskóra modelka", to bym w życiu nie zauważyła, że Osi jest czarnoskóra. Wiecie, co mam na myśli.

 Piękna dziewczyna. Wyróżniała się na tle innych wieloma innymi cechami, wcale nie kolorem skóry. Po jakie licho więc jurorzy ciągle przypominali o jej rasie? Czy naprawdę, to, że wygrała, jest oznaką naszej tolerancji? Czy prawdziwa tolerancja nie byłaby wtedy, gdyby nikt nie zwracał uwagi na to, że ma czarną skórę? Oglądając ten program naprawdę nie myślałam w kategoriach "czarnoskóra modelka". Po prostu modelka. Niby taka tolerancja, a wciąż wszędzie widoczny jest podział rasowy. Nawet jak jest on nieszkodliwy, to wciąż jest. Nie wiem, czy to dobrze, czy to źle. Może jednak ma to jakieś uzasadnienie (naukowe? biologiczne? społeczne?), że wciąż dzielimy się na kategorie (nie tylko rasowe). Może chodzi o potrzebę przynależności? Nie wiem, nie jestem ekspertem. Ale po prostu nie mogę pozbyć się wrażenia, że po raz kolejny nie doceniliśmy talentu i predyspozycji, kierując się społecznymi pobudkami. Nie wiem, czy wiecie, ale w USA mówi się, że jest niepisana zasada, że w każdej produkcji np. filmowej musi wystąpić osoba czarnoskóra, żeby była widoczna tolerancja rasowa. I ja właśnie odnoszę wrażenie, że my, jako społeczeństwo, wczoraj chcieliśmy pokazać swoją tolerancję. Abstrahując od tego, że uważam - i nie ja jedna - iż wyniki były z góry ustalone, a głosy widzów nie miały nic do rzeczy. Podobno zawsze wybierana jest osoba, która ma przynieść i stacji i sponsorom największy zysk. A co bardziej przyciągnie niż "akcja" tolerancyjna?
Zaznaczam jednak, że nie odejmuję Osi żadnej z jej licznych zalet. Naprawdę, ale to naprawdę cieszę się z jej wygranej (mimo, że kibicowałam Baryzie - o tym zaraz), uważam, że jest wspaniałą modelką i kobietą (bez czarnoskórej, po prostu). Ale wybór jej na zwyciężczynie wzbudza emocje i nic dziwnego, że powstają liczne "teorie spiskowe". 
Finałowymi przeciwnikami Osi byli: Marta-  zadufana w sobie panienka o niebotycznych nogach, zachwycającej figurze i oryginalnej, acz niezbyt urodziwej twarzy (czyli idealnie nadająca się do modelingu) oraz Michał Baryza - sympatyczny, prostolinijny chłopak z małej miejscowości, który przyciągał swoją "swojskością" i szczerością. Facet, jakiego każdy z nas zna, każdy z nas ma w znajomych. Dusza towarzystwa, pracowity, zabawny, totalnie pozytywny. Do tego niezwykła uroda. Według mnie on jest tak brzydki, że aż piękny - jeśli wiecie, co mam na myśli. I to jest komplement. Bo po dłuższych "oględzinach", przypatrywaniu mu się w akcji, naprawdę uważam, że jest piękny i zachwycający. Idealny na modela. Widzisz go raz i cię intryguje, widzisz go drugi raz i chcesz oglądać więcej, widzisz kolejny i wiesz, że już go nie zapomnisz. Patrząc na Osi nie miałam takich odczuć. Uważam, że dość łatwo może zginąć w tłumie. A gdy Baryza chociażby brał udział w pokazach, to niesamowicie wyróżniał się spośród wszystkich modeli. Ciało: Adonis wśród Macho. Intrygująca twarz śmiertelnika wśród setek boskich obliczy. Takie były moje osobiste odczucia.
A Marta? Marta nie wzbudzała sympatii i to ją przekreśliło. Tak, na moich uczuciach też można grać. I to mnie przeraża, bo jak w tak rozemocjonowanym świecie, pełnym obłudy i manipulacji można pozostać obiektywnym?

_________________________________________________________________________________

Nie raz byłam bliska skompletowania niemalże całej czarnej garderoby. W żadnym innym kolorze nie czuję się tak komfortowo, seksownie i kobieco zarazem. W bieli owszem, czuję się seksownie, ale z komfortem ten kolor nie ma nic wspólnego. Ni to zjeść, ni usiąść, ni nic dotknąć. Czerwień jest wybuchowa i kobieca, ale łatwo z nią przekombinować. A czerń jest bezpieczna pod każdym względem. Nie brudzi się, może zarówno kamuflować, jak i podkreślać, wyszczupla. Ideał.
I wcale, a wcale nie jest nudna. Jej opcjonalność nie zna granic.

Spódnica / Skirt - NN (podobne TUTAJ / similar HERE)

Sweter / Sweater - H&M (podobne TUTAJ / similar HERE )

Buty / Boots - www.ecelebrity.eu

Torebka / Bag - Love Moschino (TUTAJ znajdziecie szeroki wybór torebek Moschino / HERE you will         find a lot more of Moschino bags and products)

Ramoneska / Leather jacket - La Redoute

Sunglasses - Moschino

Gloves/ Rękawiczki - MoschinoA na zakończenie oprócz zdjęć mam dla Was niespodziankę od SHOPBOP.COM ! Od dziś tj. 25.11.2014 do 01.12.2014 trwa WIELKA WYPRZEDAŻ.
Nie ma żadnych ograniczeń, cena każdej rzeczy może ulec obniżeniu. Im większą kwotę wydacie, tym większa zniżka (dlatego warto np. zamówić wspólnie z przyjaciółkami). Tutaj: http://www.shopbop.com/ci/3/lp/discount-promo-coupon-code.html  jest więcej informacji oraz kod zniżkowy. Zapraszam w imieniu SHOPBOP!

At the end I've got for you a huge surprise form SHOPBOP.COM! Today THE BIG EVENT begins! From 2014/11/25 to 2014/12/01 you may buy EVERY SINGLE THING with a discount. The more you spend the more you save. So you can find friends for a group purchase. For more informations and the PROMO CODE please visit http://www.shopbop.com/ci/3/lp/discount-promo-coupon-code.html