2015/01/23

NO STRANGER WOULD IT BE… || OVERSIZOWA SWETROWA SUKIENKA I PŁASZCZ DO POŁOWY ŁYDKINie jestem w stanie kontrolować mimiki mojej twarzy. Zwłaszcza tzw. "porzygu". Gdy coś albo ktoś mi się nie podoba, to od razu mam minę, jakby mi krowie łajno pod nos podstawili. I zawsze orientuję się za późno! Gdy ktoś już zauważy, albo nawet zapyta, co mi jest. I co mam odpowiedzieć?! "A nic, wiesz, po prostu uważam Cię za ponadprzeciętnie nieatrakcyjną" lub "Och, wstrząsnął mną zaawansowany poziom Twojego debilizmu".

Ale to nie jest wcale takie złe. Jak masz porzyg wypisany na twarzy w odniesieniu do kogoś obcego, to wcale nie jest tragedia. Bo tak naprawdę, kogo obchodzi, co myśli sobie obcy człowiek?
Gorzej, gdy chcesz skłamać komuś kogo kochasz, a ekspresja twarzy zdradza Twoje prawdziwe myśli. Mistrzem i prekursorem "niekontrolowanego porzygu" jest Mama mojej przyjaciółki - pani Basia. Kajka często korzysta z jej porad podczas odzieżowych zakupów. Właściwie nie wiem czemu - albo jest masochistką, albo desperacko potrzebuje szczerej opinii. Opinii niewygłaszanej werbalnie, ale co za różnica? Ważne, że wie, że dany element garderoby nie jest przeznaczony dla niej.
Kajka: Mamo i jak wyglądam?
Pani Basia: "Przecudnie Kajka, naprawdę bardzo ładnie".
Kajka do mnie: "... i Ona mi tu, że bardzo ładnie, a widzę, że mało się nie porzyga! To fascynujące, że można kochać swoje dziecko, a jednocześnie może ono wywoływać u Ciebie odruchy wymiotne!"
Egoistycznie mnie to pociesza. Wiem, że nie ja jedna zmagam się z brakiem talentu aktorskiego. Bo tak chyba można nazwać to zjawisko. Brzmi bardziej poetycko niż "brak umiejętności zamaskowania obrzydzenia/pogardy".
Tak sobie jednak myślę, że mimo wszystko lubię tę moją ekspresyjność. Przecież nie mogę chodzić i mówić każdemu debilowi, że uważam go za debila. Ale nie jestem w stanie nic poradzić, jeśli maluje się to na mojej twarzy! Genialne!
Ale... taki debil przecież nie zorientuje się, że coś jest nie tak! W takim razie "brak talentu aktorskiego" jest zupełnie do niczego…

________________________________________________________________________________

Szary, ciepły i komfortowy oversize. Totalna wygoda, totalne ciepełko, a ma w sobie coś kobiecego i eleganckiego. Niby wór, a wygląda naprawdę dobrze. 
Długa swetrowa sukienka jest moim must havem na tegoroczną zimę. Tak samo oversizowy płaszcz do połowy łydki i krótkie buty Emu. Żeby nie było nudno, to postawiłam na płaszcz w zwierzęcy print - panterę. Uniknęłam kiczu decydując się na siwe, a nie karmelowe cętki.

Płaszcz - H&M
Sukienka - H&M
Buty - Emu

Zdjęcia - AMeyka


14 komentarzy:

 1. Mega klimatyczne zdjęcia, zresztą jak wszystkie Twoje!<3

  OdpowiedzUsuń
 2. no i cóż ja mogę powiedzieć? cudna jesteś jak zwykle! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. woooow! jaki klimat! aż zbieram koparę z podłogi!
  obserwuję, więc będę zaglądać częściej ;)
  pozdrawiam!
  _______________________
  www.tufafin.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjęcia, godne magazynu o modzie!!!! Rewelacja. Genialny klimat i płaszcz!
  www.antymarka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite zdjęcia.. niezwykły klimat tu panuje

  OdpowiedzUsuń
 6. cięty styl pisarski też jest przejawem ekspresji ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kadry jak z filmu, świetny klimat !! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. niesamowity klimat zdjęć, 3 moje ulubione :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Awesome style :) I think you must share your photos on www.voguedrobe.com, too :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super post :) ,, mam minę, jakby mi krowie łajno pod nos podstawili" hehe rozwaliłaś mne :D
  Piękne są te zdjęcia, takie klimatyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. klimat tych zdjęć nie przestanie mnie zachwycać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten post jest prześmieszny.Lubię obserwować czasem jakie wałki ludzie wkręcają, gdy ich mina mówi zupełnie coś innego.
  Ja wiecznie w prayc słyszałam: "Kaśka, ja wiem, że Ty próbujesz być miła i to dobrze udajesz, ale wyraz Twojej twarzy tak czy siak mówi: bo Cię zabiję, ale wypie******j". :D
  Pani Basia musi być dobrą "artystką" :D


  A zdjęcia mnie powaliły. Są jak foty z najlepszego magazynu, klimat, kolory, ta mgła, super stylizacja. PIĘKNIE, poprostu PIĘKNIE. Super się zgrywacie z Arkiem w tworzeniu bloga :) (czytałam Twój post o braniu udziału w konkursie na Blog Roku). Zgrani artystycznie jesteście :)))

  OdpowiedzUsuń

Masz pytanie do posta? Chcesz podzielić się swoją opinią?
Napisz do mnie maila - wiktoria.celmer@confassion.com
Dziękuję!

If you have any question or want to share your opinion please write me an email - wiktoria.celmer@confassion.com
Thank you!