LET IT ROCK! || SKÓRA I SIATKA || LEATHER AND NET PLUS #KLASSIK BAG BY KARL LAGERFELD


Wróciła mi wena na czytanie książek! W tym miesiącu czytam już piątą. Choćby nie wiem co, staram się wygospodarować chociaż pół godzinki dziennie na czytanie książki (wiadomo, że w ciągu dnia czytam dużo więcej, ale zazwyczaj są to artykuły w Internecie lub magazynach). 
Oczywiście wiążę się to z kupowaniem kolejnych pozycji, mimo, że moja kupka "do przeczytania", wciąż jest niezwykle pokaźna.

Zatem dziś w części posta, o szumnej nazwie (używanej tylko przeze mnie) "felieton", kilka słów o tym, co przeczytałam i co z tego polecam, bądź nie. Takie dwa w jednym. Standardowy post + "Czytaj książki". Pewnie coraz częściej będę właśnie w ten sposób będę polecać Wam lektury.

1. "Nie boję się ciemności" Katarzyna Frąckowiak
Kojarzycie nietuzinkową i totalnie zafascynowaną modą blogerkę prowadzącą bloga Coeurs De Foxes? Jeśli nie, to koniecznie musicie zacząć obserwować jej bloga. Zdecydowanie można go nazwać "świeżym powiewem" w polskiej blogosferze. 
Kasia, która oprócz bycia totalnie pozytywną dziewczyną o wszechstronnych zainteresowaniach jest też poważnie chora. Choroba utrudnia jej codzienne życie, jednak go nie definiuje. Kasia robi wszystko, by żyć wbrew ograniczeniom, które są na nią nakładane i wychodzi jej to znakomicie. Opisuje swoje barwne życie i relację z ukochaną siostrą w swojej pierwszej książce. Sięgając po nią przygotujcie się na ogromną dawkę emocji i zarwaną noc. Ja poszłam spać o 3, dopiero wtedy, gdy dotarłam do ostatniej strony. Nie było mowy o odłożeniu jej "na jutro".

2. Lisa Gardner - "Niepewność" oraz "Złap mnie"
Przeczytałam prawie wszystkie kryminały Lisy, które ukazały się w polskim tłumaczeniu. Uwielbiam! Nic więc dziwnego, że gdy tylko zobaczyłam je na księgarnianej półce od razu je kupiłam.
Dwie w jednym punkcie, gdyż "Niepewność" mnie rozczarowała. Pierwsza powieść Lisy, która nie powaliła mnie na kolana i w której zgadłam, kto jest złym charakterem. Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z L. Gardner, to na pewno nie od tej książki. Ale każdy fan autorki musi ją przeczytać.
"Złap mnie" było za to na najwyższym poziomie. Kobieta o mrocznej przeszłości, przychodzi do detektyw wydziału zabójstw z nietypową prośbą. Twierdzi, że za 4 dni zostanie zabita w swoim mieszkaniu i chce, by to właśnie detektyw D.D. zajęła się sprawą jej morderstwa. Co wydarzy się przez 4 dni, kto jest potencjalnym mordercą i czy dziewczyna zginie? Dowiecie się z tej porywającej powieści. 

3. "Czarne skrzydła" Sue Monk Kidd
Druga powieść tej autorki, którą pochłaniam z wypiekami na twarzy. Równie poruszająca i dająca do myślenia, co "Sekretne życie pszczół". Obie traktują o rasizmie, ograniczeniach społecznych i walce z tym, co wydawałoby się być nieuniknione.
Akcja "Czarnych Skrzydeł" dzieje się na początku 1800 roku, w Stanach Zjednoczonych. Sara Grimke, pochodząca z utytułowanej rodziny, otrzymuje na swoje 11 urodziny "niezwykły prezent" - swoją własną czarną niewolnicę Szelmę. Dobre serce Sary i buntownicza natura, podpowiada jej, że niewolnictwo, które jest przyjęte jako norma społeczna i wola Boga, wcale nie jest właściwe. Obie dziewczynki zaprzyjaźniają się, a dodatkowo łączą je - wydawałoby się niemożliwe do spełnienia -marzenia. Szelma chce być wolna, a Sara śni o zostaniu pierwszą w historii kobietą - prawnikiem. Czy im się uda? Jest to tym bardziej interesujące, że w powieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Fakty połączono z fikcją literacką, ale świadomość, że główne postacie rzeczywiście żyły wzmacnia emocje. Każda przeczytanych stron jest zarówno bolesna, jak i piękna. Pokazuje zmagania z brutalną rzeczywistością, ogólne nieszczęście, ale i momenty radości, a przede wszystkim nadzieję i walkę. Poruszająca, pozwalająca lepiej zrozumieć straszne wydarzenia, które naprawdę miały miejsce.

ENGLISH:

Finally, I found time and desire to read books! I simply cannot live without them, but sometimes I'm too tired for reading. But this month I read 5 books. I try to read a little every day. Of course I read almost all the time, but mostly articles on the web or in magazines. 

Obviously, since the beggining of this month I bought more books than I read - that's my addiction. I have so many books in my little library, which I haven't read yet, but I still buy new ones. 

So I want to tell you more about books I read on May.

1. "I'm not afraid of the darkness" by Katarzyna Frąckowiak

This book is not avalaible in English or any other language than Polish, but you may read a blog written by Kasia, to get to know her. It calls Coeurs De Foxes. Kasia is a very positive girl from Poland. She's so in love in fashion and in life. But she's got a very serious illness, which cause her a lot of pain. However, Kasia has not intend to surrender and she leads a full life. This novel proofs it best! "I'm not afraid of the darkness" is a beautiful and true story about pain, hope and courage. 2. Lisa Gardner - "Touch and go" and "Catch me"
"Touch and go" dissapointed me. It's the first thriller by Lisa, which bored me. What is worse, I guessed who is "the "bad guy". It had nevere happend while reading L.Gardner's books! But, I love her other works (I read any of them). So please, do not start you adventure with Lisa by reading "Touch and go". That's the book, that every fan should read, but it's not good as a first book by Lisa. 
It was different with "Catch me". It's a great constructed thriller about young girl - Charlie, who came to Detective D.D. Warren with very strange request. Namely, Charlie believes that in four days she will be found dead in her appartment. And she wants D.D. Warren to lead her murder case. What will happen in four days, who is the potential killer and if Charlie survives? You will learn from this captivating novel.

3. "The Invention of Wings" by Sue Monk Kidd
The second novel of this author which I read with flushed chicks. Equally moving and thought-provoking as "The Secret Life of Bees". Both are about racism, social restrictions and struggle with the inevitable.
Action is set at the beggining of 1800 in the USA. Sara Grimke, born in the so-colled good family on her 11 birthday receives unusual gift - her own black slave named Hetty. Sara's good and rebellious heart tells her, that despite social acceptance and God's will, the slavery is wrong. 
Girls become friends and share a unique bond based on so-collade incorrect dreams. Hetty wants to be a free man, and Sara dreams of becoming a firts female lawyer. Will their dreams come true? For sure they make girls lifes a very difficoult. What is more interesting - the novel is based on true events. Sara Grimke and Hetty really lived in XIX century.
The novel is such a beautiful storry about struggle, injustice, unhapiness, but also moments of joy and hope. 

________________________________________________________________________________

Skóra i siatka. Dwa materiały, z których składa się cały strój. Jest drapieżnie, ale też troszkę elegancko, a torebka #Klassik w kolorze nude od ukochanego Karla Lagerfelda dodaje odrobinę delikatności. 
Strój odpowiedni na wiele okazji, ale zdecydowanie nie nadaje się na wspinanie się na pociągi i przechadzki po torach ;)

ENGLISH:
Leather and net. The whole outfit consists of those two materials. It looks a little dangerously, but also smart. And the #Klassik bag by my beloved Karl Lagerfeld gives a little bit of delicacy.
The outfit is perfect for diferrent occasions, but definitely not suitable to climb trains and walking on tracks ;)


Kurtka/Jacket - Tutaj/HERE
Spódnica/Skirt - Tutaj/HERE
Bluza z siatki / Net blouse  - Cropp
Buty /Shoes  - Noevision (podobne TUTAJ/ similar HERE)
Okulary - Balmain
Torebka - Karl Lagerfeld
Zegarek - Karl Lagerfeld