MAKE YOU COME ALIVE.... || SUPERSTAR ADIDAS ORIGINALS, KARL LAGERFELD KLASSIK BAG & ALPAKA COAT BY MYSARU


Starzeję się. Dotarło do mnie wczoraj, że wolę wiosnę od lata, że temperatura 19 stopni i słoneczko to idealna opcja. Głównie ze względów "modowych". Bo weź człowieku wyglądaj dobrze, gdy jest ponad 25 stopni, pot po tyłku ci ciurkiem leci i jedyne, co chcesz założyć, to zwiewna sukienka, ewentualnie szorty i top. Wybór zwiewnych spodenek, szortów i topów jest dość ograniczony i wyglądają w tym dobrze jedynie aniołki Victoria's Secret. Po pierwsze bo mają odpowiednie figury, po drugie, bo mają te topy i szorty od designerów i na dodatek każdego dnia inne. Wiem, że trochę przesadzam i jak się pokombinuje, to można wyglądać całkiem nieźle w upał. Ale ja pokochałam warstwy i trudno mi się z nimi pożegnać na 3 miesiące! 
Co ciekawe, jeszcze 2 lata temu pisałam, jak to bardzo nienawidzę warstw i lubię upały, bo im bardziej kuso mogę się ubrać, tym lepiej. Kolejny dowód na starzenie się - nie widzę już nic fajnego w świeceniu brzuchem, tyłkiem i innymi walorami (których akurat u mnie brak).  
Ale nic, fala upałów się do nas zbliża, jadę na wakacje do Włoch, więc muszę zaopatrzyć szafę w ciekawe, przewiewne części garderoby i pomysły na to, jak je zestawiać. Myślę, że nie będzie tak źle, ale zdecydowanie będę tęsknić za futrzanymi elementami mojej garderoby...

ENGLISH:
Today I thought, that maybe it's the time to start writing in English. I know that a lot of people from all over the world visit my site just because they like my style and photos. So maybe they will like my writing either?
I haven't done the translations before, because I had no time. I still don't have. But I want my blog to develope, so it's the obvious choice. I will just read less books or - more likely - I will sleep less ;)


So hello, welcome on my blog. Thanks for being with me. If you want to know basic facts about me and CONFASSION please click: HERE


Ok, let's get to the merits of today's post.

I think I'm getting older. Yesterday I realized that I prefer spring than summer. 19 Celsius degrees and gentle sunlight seem to be perfect. Mainly due to fashion. It's really hard to look good, when there is over 25 degrees, and shorts and top fell like the best outfit.  But we all know that shorts and top is not the most fashionable outfit. Maybe if you are looking like Victoria's Secret model. 

Ok, ok, I may overreacting, because if you have a little bit of imagination, you may create pretty good look for heat. But I felt so in love with layers and I don't want to stop wearing them for almost 3 months!
What is more interesting, 2 years ago I wrote that I hate layers and I love simple outfit with short and tops or mini dresses. My own, weird definition of "less is more". And here comes another proof, that I am getting older - now I see nothing cool about being half-naked. 
But what can I do? Summer is coming, I'm going to Italy, so I have to buy great summer clothes and create some great looks. I think it won't be that bad, but I'll miss my furry clothes...

_________________________________________________________________________________

Właśnie... futrzane elementy garderoby. Dopóki nie będę się w nich rozpływać, to mam zamiar eksploatować moje futra. Do kolekcji dołączył piękny, przemiły i idealny wiosenno-jesienny płaszcz z alpaki marki Mysaru. Miłość od pierwszego wejrzenia! Nie dość, że czarny, oversizowy, to jeszcze długowłosy i "puszasty" (ostatnio takim określeniem został nazwany Elmo, spodobało mi się). Nabyłam go tydzień temu i od tamtej pory praktycznie się z nim nie rozstaję. Musiałam już nawet go czyścić, bo oczywiście oblałam się gorącą czekoladą ze Starbunia. I oblazł Elmem. Ale jest bardzo podatny na czyszczenie, nic się z nim nie stało, gdy potraktowałam go delikatnie wodą. Uwielbiam, po prostu uwielbiam! Zabiorę go do Włoch, licząc na chłodne wieczory (tak wiem, nie do końca jestem normalna).
Kolejna nowa i totalnie uwielbiana rzecz, to oczywiście moja torebka Klassik od Karla Lagerfelda. Czaiłam się na nią i czaiłam, bo cena dość zaporowa, ale w końcu się zdecydowałam i nie żałuję zakupu. Idealna na wiosnę i lato, ale także na jesień i zimę. Oczywiście skórzana, idealnie wykończona, pojemna i o unikatowym fasonie. Również ciągle ją noszę. I nie widzę w tym nic złego - każdy powinien mieć swoje ukochane rzeczy i nosić je aż do znudzenia. W końcu po to je kupujemy, prawda? By się nimi nacieszyć i używać.
Co jeszcze z nowości? Kolejne Superstary. Mam ich już 5 par i każdą cenię tak samo! Wygodne, uniwersalne, mają to "coś". Jedyny problem jest taki, że nigdy nie wiem, którą z 5 par wybrać na dany dzień. Bo chcę mieć je wszystkie na stopach. A 6 para już do mnie jedzie... #SuperstarAddict !
Reszta stroju to moje basici, które zakładam naprawdę często. Pudełkowa sukienka w biało-granatowe paski od Monashe oraz asymetryczna spódnica z Zary, którą kupiłam 4 lata temu i służy mi nieprzerwanie. Jeden z najlepszych zakupów, bo dzięki jej "trenowi" mogę podkręcić nią naprawdę wiele stylizacji.
Ale prawdziwą wisienką na torcie jest wspaniały szal, również z futra (sztucznego). Co z tego, że lato i że wszyscy znajomi, gdy pokazałam im moje cudo, zareagowali pytaniem: "Ale to na teraz? Przecież jest ciepło!" Będę go nosić non stop. I też wezmę go do Włoch. Ostrzegam Was - będzie go dużo na blogu.

ENGLISH:
Exactly... furry clothes. Since there is no heat I'm going to wear my fur. A week ago I bought a new one to my collection. It's an oversized coat made from alpaka's wool. So comfortable and fluffy! I wear it all the time. Love it so much, that I will take it to Italy with me. Just in case....
Another new and absolutely loved thing is #Klassik bag by Karl Lagerfeld. I want it so badly, that I had to buy it! That was the best choise. It's perfect not only for spring and summer, but also for autumn and winter. As Karl named it - the bag is just #Klassik. It's my fifth Karl Lagerfeld's bag and I know it's just the beginning. I  simply adore Karl and his work. But you already know that, if you're following me.
What else is new? My Superstars! Fifth pair, and sixth is on it's way. Best sport shoes ever. As you see I can even wear them with dress. And fur. 
The rest of the outfit consist of basic clothes - dress with stripes and assymetrical skirt from Zara.
And at the end something special - my furry shawl! It's so perfect, so comfy and I don't care that it's from winter collection. It will be with me all the time. And yes, I'll also take it to Italy with me. I'm insane...


Płaszcz z alpaki / Coat - mysaru
Torebka / Bag - Karl Lagerfeld
Sukienka / Dress - Monashe
Spódnica / Skirt - Zara (podobne TUTAJ/similar HERE)