2015/06/04

THIS IS HOW IT GOES... || BLACK LOOK WITH COLORFUL ACCESSORIES || CZARNY LOOK I KOLOROWE DODATKI - CZERWONE SUPERSTAR


X: "Gdzie jedziesz w długi weekend?"
Ja: "Nigdzie, zostaję w Warszawie"
X: "W Warszawie będziesz gnić, w długi weekend?!"
Ja: "Lubię Warszawę"
X: "No ja też, ale nie w długi weekend"
Co jest złego w siedzeniu w mieście w długi weekend? Nie przepadam za polską przyrodą! Nudzą mnie jeziora, lasy, rzeki, łąki, boję się żmii, kleszczy, robactwa wszelakiego. Wizja ogniska przyprawia mnie o dreszcze (te komary, smród dumy, fuj). Chętnie pójdę na Starówkę, do Łazienek, odwiedzę Wilanów, usiądę w knajpce na Nowym Świecie, przejdę się wzdłuż Wisły, poczytam książkę w parku, ale muszę wiedzieć, że to całe "obcowanie z przyrodą" nie zajdzie za daleko.
Zapytam ponownie - co w tym złego i dziwnego? Nie chce mi się tłuc w korkach do jakiejś miejscowości turystycznej. Przecież tam będzie jeszcze gorzej niż w Warszawie! Warszawa w długie weekendy jest tak pięknie wyludniona. A "kurorty"? Człowiek na człowieku, a na tych ludziach komary, kleszcze i żmije czające się w krzakach (tak, trochę dramatyzuję).
Szanuję, jeśli komuś się to podoba. Podziwiam wręcz! I nie chcę znosić spojrzeń pełnych politowania, gdy mówię "W długi weekend zostaję w Warszawie". W mojej definicji dobrej zabawy będę się bawić wyśmienicie i nikomu nic do tego.

ENGLISH:
X: "Where are you going for the long weekend?"
Me: "Nowhere, I'm staying in Warsaw"
X: "Really?! Long weekend in Warsaw?! That's sad"
Me: "I like Warsaw"
X: "Yeah, so do I, but not in the long weekend"

What is wrong in staying in the city during the long weekend? I simply don't like Polish nature. Forest, lake, river, meadow - it all sounds boring to me. I am afraid of snakes and worms. Fireplaces reminds me of smoke and mosquitos. And it's not a nice reminder.
I would love to go to the Old Town or have a picnic in Łazienki Park, read in the garden or simply have a lunch in nice outdoor cafe on Nowy Świat Street, but I need to know, that the whole "communing with nature" won't get too far. I feel good in big city and I really enjoy spending my free time in Warsaw. So I am asking again - why it's consider as something strange and wrong?

_____________________________________________________________________________________________


Tak, znowu to zrobiłam! Znowu mam na sobie czerń. Ale, ale, czy widzicie ten szalony element w postaci czerwonych Superstarów? Buty w tak ognistym kolorze, to był strzał w dziesiątkę. Dzięki nim mogę nosić swoją ukochaną czerń, a nie wyglądać żałobnie. Taką samą rolę pełni torebka Karla Lagerfelda w pudrowym kolorze. Dodatki bardzo ożywiają czarny total look i dostosowują go do lata (właśnie, czyż nie jest pięknie?!). Zdradzę Wam w sekrecie, że w drodze do mnie jest już kolejny dodatek, który tego lata będzie mi często towarzyszył w celu "rozjaśnienia" czerni. Oczywiście będzie to torebka. Oczywiście od Karla Lagerfelda (Karl, och Karl doprowadzisz mnie do bankructwa!). A jaka i w jakim kolorze? Dowiecie się niebawem ;)
Dodam, że intensywnie rozmyślam jeszcze nad kolejnymi kolorowymi Superstarami. Kuszą mnie pomarańczowe i fioletowe.  Na które się zdecyduję i czy w ogóle? Również przekonacie się jako pierwsi. "Stay tuned" jak to się mówi.

ENGLISH:
Yes, I did it again. I'm wearing black. But hey! Do you see these crazy red shoes? Superstars in such fiery color were the best choise. Thanks to them I can wear my favourite black and don't look mournfully. The same role has #Klassik nude bag by Karl Lagerfeld. Accessories adjust outfit for summer and make it more alive. I will tell you a secret. I ordered another colorful accessory. Of course it's a bag. And of course it's by Karl Lagerfeld (Karl, oh Karl, you'll lead me into bankruptcy). What model and what color? You will find out very soon.
I might add, that I think of buying another colorful Superstars. I love the purple and orange one. Which I'll buy? Stay tuned, so you'll find out :)

Kamizelka/ Vest - H&M (podobne TUTAJ / similar HERE)
Spódnica / Skirt - River Island (podobne TUTAJ / similar HERE)
Buty/ Shoes - Superstar via www.retrokicks.pl
Torebka / Bag  - Karl Lagerfeld
Okulary / Sunglasses - Balmain
Naszyjnik / Necklace - www.filigree.pl

Zdjęcia - AMeyka