KARL ROBOT IS HERE! COLLECTION AVAILABLE ON WWW.KARL.COM!
To już dziś! Kolekcja Karla Lagerfelda "Karl Robot" jest już dostępna na www.karl.com ! Projekty są wspaniałe i widziałabym je wszystkie w mojej szafie. Mimo, że miałam to szczęście i otrzymałam torebkę z kolekcji przed oficjalną premierą, to tak jak i Wy nie wiedziałam, jak będzie wyglądać cała kolekcja. Mogłam tylko sobie wyobrażać. I powiem szczerze, że rzeczywistość przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Zresztą sami się przekonajcie. Wpadajcie na www.karl.com i dajcie mi koniecznie znać w komentarzach, co sądzicie i który projekt podoba Wam się najbardziej! 
Oprócz głównej atrakcji w postaci kolekcji mam dla Was też kolejny look z shopperem Karl Robot (dostępny TUTAJ). Tym razem postawiłam na mieszankę futuryzmu, klasyki i... lat 70. Dość ryzykownie, ale myślę, że było warto podjąć to ryzyko.


ENGLISH:
Today is THE DAY! The whole Karl Robot capsule collection is available on www.karl.com ! Items are wonderful and I would definetely like to have them all. Even though I had the pleasure of receiving the Karl Robot shopper before the official launch, I haven't seen the whole collection before, just like you. I could only imagine. And now I know that reality is much better! The collection is stunning! But enough talking, you have to see the collection yourself. Visit www.karl.com and please let me know what do you think about Karl Robot collection and which item is your favourite!
The Karl Robot collection is today's main attraction but not the only one. Also I've got for you my second outfit with Karl Robot shopper (you can buy it HERE). This time I mixed futurism, classic and... 70s. It was risky, but I think the look is worth the risk.