INSPIRED BY: SAINT LAURENT STAR PRINT
Wszyscy wiemy, że kolekcje sieciówek to tak naprawdę jedna wielka inspiracja największymi świata mody. Gdzie kończy się inspiracja, a zaczyna kopiowanie to "odwieczne" pytanie, na które bardzo trudno odpowiedzieć. Jednak Zara i Mango wciąż się utrzymują, a informacji o pozwach w sprawie praw autorskich też nie widać. Ostatnia sprawa o jakiej pamiętam miała miejsce w 2008 roku, gdy Christian Louboutin pozwał Zarę za sprzedaż czółenek peep toe łudząco podobnych do modelu Yoyo. 
Za to Dyrektor Kreatywny domu mody Balmain - Olivier Roustening - twierdzi, że "zainspirowane" produkty Zary są... genialne! Powiedział wręcz, że bardzo się cieszy, że Balmain jest kopiowany, cytując samą Coco Chanel: "będąc oryginalnym musisz być gotowy na to, że będą cię kopiować". 

Często, gdy idę do sieciówki to dopiero tam odkrywam jakiś trend, który swoją genezę miał właśnie na pokazie któregoś z wielkich domów mody. Tak właśnie odkryłam gwiazdki, jednak samo "odkrycie" nigdy nie jest dla mnie wystarczające. Znając Mango oraz Zarę i ich "kreatywność", wiedziałam, że gwiezdny motyw musiał pojawić się na wybiegach, tylko nie wiedziałam u kogo. Co prawda śledzę na bieżąco pokazy i kolekcje, ale nie trudno jest, żeby coś umknęło, gdy a) nie jest głównym motywem kolekcji b) zafascynuje się czymś innym. I gwiazdki mi umknęły... Najpierw na pokazie Max Mary, gdzie tak skupiłam się na moich ukochanych paskach w najróżniejszych wariantach, że gwiazdom nawet nie dałam szansy, a potem u Saint Laurent, bo nie były wystarczająco wyeksponowane i nie zwróciły uwagi. Na szczęście wszystko da się wygooglać i zanim zamówiłam trzy gwiezdne rzeczy w Mango, wiedziałam już kto pierwszy wylansował ten trend. 
Bardziej podoba mi się print u Saint Laurent, u Max Mary wchodzi już trochę na niebezpieczny poziom, z którym łatwo przesadzić, stąd tytuł posta wskazujący, że inspirowałam się SL, pomimo, że u MM print był bardziej widoczny. 
I jak widzicie u mnie też jest baaaardzo widoczny. Jak już stawiać na tak nietuzinkowy print, to robić to z przytupem i na całego!

Koszula / Shirt - Mango
Spodenki / Shorts - Mango
Trampki / Sneakers - Converse
Torebka / Bag - Karl Lagerfeld
Okulary / Sunglasses - Gucci