#SUMMERMOOD - CO SPAKOWAĆ NA WAKACJE?
Mamy już lato w pełni! Osobiście jedyne, czym teraz żyję w 100% to oczekiwanie na moje dwa wakacyjne wyjazdy i przygotowywanie się do nich. Uwielbiam to, bo w pewien sposób przedłuża mi wakacje i z dwóch tygodni robią się dwa miesiące. Planowanie, szukanie, kupowanie, rozmyślanie, marzenie dają wspaniały przedsmak, którego kulminacją jest właśnie wyjazd.
Pod koniec lipca lecę do Włoch - standardowo, w końcu są wyprzedaże, a ja "potrzebuję" nowych okularów, torebek, koszulek, bluz... Oprócz tego oczywiście poleżę nad wodą, pojadę do jakiegoś parku rozrywki i zjem tonę pizzy i makaronów. Już nie mogę się doczekać!

Ledwo wrócę i już będę pakować się do następnego wyjazdu, tym razem Grecja i tam już typowy odpoczynek nad morzem. Będę pić kolorowe koktajle, leżeć i czytać. A gdy mi się już znudzi - co pewnie nastąpi szybko, bo ja się wszystkim szybko nudzę - planujemy polecieć do Albanii, objechać całą wyspę Korfu i pewnie ją też opłynąć.
Rozmyślaliśmy nad czymś bardziej tropikalnym i odległym, ale po pierwsze nienawidzę latać i nie mam ochoty na kilkunastogodzinny lot, a po drugie po co pchać się na inny kontynent, skoro nie byliśmy jeszcze w wielu europejskich państwach? W tym roku koniecznie muszę w końcu wyciągnąć Arka do Francji i wcale nie dla wieży Eiffla, a do Disneylandu. Marzę o karuzelach, bohaterach Disneya, o puchatych kapciach księżniczki, uszach i rękawiczkach Myszki Miki...
Odbiegając jednak od marzeń, a wracając do rzeczywistości i planowania, postanowiłam, że przygotuję dla Was obszerny przewodnik moich WAKACYJNYCH MUST HAVE. Pokażę Wam m.in. jakie kosmetyki ze sobą zabieram i czemu akurat te, bez jakich ubrań i dodatków nie wyobrażam sobie moich wakacji oraz polecę kilka książek, które zdecydowanie umilą Wam podróż i wylegiwanie się na słońcu. Zapraszam!


1. KOSMETYCZNY MINIMALIZM

Trudno jest zdecydować się na kilka niezbędnych kosmetyków, gdy cała łazienka, kosmetyczka, toaletka, właściwie wszelkie kąty, które tylko pomieszczą kosmetyki pękają mi w szwach. Ale niestety trzeba, bo walizka nigdy, ale to nigdy nie jest wystarczająco duża. Dlatego staram się brać kosmetyki wielofunkcyjne, a szampony i odżywki zawsze przelewam do małych buteleczek.


2. DODATKI I ORYGINALNOŚĆ KLUCZEM DO SUKCESU

Podstawą mojej wakacyjnej walizki są dodatki. Wiem, że nie mogę pozwolić sobie na bardzo złożone stroje, ze względu na pojemność walizki oraz temperaturę. Dlatego biorę głównie sukienki, kilka t-shirtów, spódnic i szortów. Żeby nie było nudno staram się wybierać ciekawe kroje i printy, ale stawiam też na klasykę. Charakteru wakacyjnym strojom nadaję wcześniej już wspomnianymi dodatkami. Ulubiona torebka od projektanta, nietuzinkowe buty, bandana zawiązana na głowie, kolczyki i zwykła "mała biała" od razu nabiera "kolorów". 3. ODŁÓŻ TELEFON, SIĘGNIJ PO KSIĄŻKĘ!

Leżę nad wodą, słyszę szum fal, czuję słońce na skórze. Popijam kolorowy koktajl i.. nie scrolluję Insta i FB! To jest mój wymarzony wakacyjny dzień. Olać telefon (całkowicie się nie da, ale poświęcić mu 5 minut, a nie 5 godzin) i sięgnąć po książkę. Wam życzę tego samego. Odetnijcie się od elektronicznych bodźców i w pełni skorzystajcie z wakacji. Rozmawiajcie, bawcie się, a gdy chcecie chwilę odpocząć, to w towarzystwie książki, a nie smartfona. Żeby ułatwić Wam sprawę mam dla Was kilka książkowych propozycji.

- " W OBRONIE SYNA"  William Landay

Andy Barber, zastępca prokuratora okręgowego w Massachusetts od ponad dwudziestu lat, jest szanowany w swojej społeczności, nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy w domu z żoną Laurie i synem Jacobem.
Aż do chwili gdy szokująca zbrodnia wstrząsa ich spokojnym miasteczkiem.
Zostaje zamordowany szkolny kolega Jacoba. Andy prowadzi śledztwo.

I nagle okazuje się, że mordercą może być jego czternastoletni syn…

Rodzicielski instynkt Andy’ego krzyczy, żeby chronić swoje dziecko. Jacob upiera się, że jest niewinny, a Andy mu wierzy.Musi mu wierzyć. Jest jego ojcem. Ale na jaw wypływają tragiczne fakty. Małżeństwo Andy’ego zaczyna się chwiać w posadach. Proces nabiera tempa. Andy już nie prowadzi tego śledztwa. Sam jest przesłuchiwany.

Tu – po drugiej stronie sali sądowej – Andy musi dokonać sądu nad sobą samym i wybrać pomiędzy lojalnością i sprawiedliwością, pomiędzy prawdą a oskarżeniem. Pomiędzy przeszłością, którą chciał pogrzebać, a przyszłością, której nie może już sobie wyobrazić…


- "NAJSZCZĘŚLIWSZA DZIEWCZYNA NA ŚWIECIE"   Jessica Knoll

W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z okrucieństwem, do jakiego są zdolne tylko nastolatki. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem. 

Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu. 

Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić. 


- "SAMOTNA GWIAZDA"  Paullina Simmons

Kilka tygodni przed wyjazdem do college’u Chloe z chłopakiem i dwójką przyjaciół wyrusza na wielką europejską wyprawę. Ich celem jest Barcelona, która obiecuje romans i tajemnicę. Jednak wcześniej muszą przejechać przez kilka miast Europy Wschodniej, by uregulować stary rodzinny dług.
Podróżując pociągiem przez obcy krajobraz postkomunistycznego świata, Chloe poznaje chłopaka, który jedzie na wojnę. Johnny wiezie ze sobą gitarę, ma urzekający uśmiech, a jego życie jest pełne sekretów. Wyprawa staje się zdradliwą podróżą do najmroczniejszej historii Europy i przeszłości Johnny’ego – podróżą, która może rozerwać więzi łączące przyjaciół od lat. W drodze z Rygi przez Treblinkę do Triestu, Chloe musi stawić czoło najgłębszym pragnieniom, które nie przystają do przyszłości, o jakiej do niedawna marzyła.
Dla Chloe i Johnny’ego jedno jest pewne. Bez względu na cel podróży, ich życie już nigdy nie będzie takie samo.


- "CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ"   Diane Chamberlain

Obietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, że obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc. Mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia... 

Czy prawda nas wyzwoli?

Czy zawsze dotrzymujesz obietnic?

A ty co być zrobiła aby pomóc swojemu dziecku?

- "ZŁUDZENIE"  Charlotte Link

Poszukiwanie prawdy może być śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Peter Simon, odnoszący sukcesy przedsiębiorca i opiekuńczy mąż i ojciec, znika bez śladu podczas podróży do Prowansji. Zrozpaczona młoda żona udaje się w ślad za ukochanym, by na własną rękę prowadzić poszukiwania. Jednak nieustanne przeciwności, na jakie natrafia, uświadamiają jej, że mąż nie jest tym, za kogo się podawał... A także zmierzyć się z tym, że odkrycie prawdy wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.
#SUMMERMOOD