2016/12/23

WESOŁYCH ŚWIĄT!!
Życzę Wam, żebyście nie zatracili dziecięcej radości i potrafili cieszyć się Świętami. Pamiętajcie, że nie chodzi o prezenty, jedzenie, porządek w domu, czy ładne stroje. Niech gonitwa za perfekcją i "wymarzonym" Bożym Narodzeniem nie przyćmi Wam prawdziwej idei Świąt. Co z tego, że będziecie mieć przepiękne dekoracje i pyszne potrawy, jeśli będziecie tak zmęczeni, że świętowanie nie da Wam szczęścia. Że zamiast spędzić czas z rodziną będziecie marzyć o śnie. 

Chcecie zalec przed telewizorem w piżamie? Zróbcie to! Opychać się czekoladą i nadrobić zaległości książkowe? Powodzenia! A zamiast godzinnego strojenia się, robienia miliona potraw lepiej pograjcie z rodziną w gry planszowe, porozmawiajcie, czy po prostu ze sobą pobądźcie. I tak nikt nie zje ilości jedzenia dla całego pułku i obojętne jest im, czy siedzisz przy stole w piżamie, czy w marynarce. Ważne, że jesteś. 
Jednak jeśli cała reszta stara się bardziej niż Ty, bo mimo wszystko chce tych idealnych świąt, to nie bądź łoś (albo renifer, jeśli już zostajemy w świątecznym klimacie) i pomóż je przygotować. Jednocześnie podejmując próby wyperswadowania im z głowy przygotowywania ton jedzenia. I zamiast piżamy załóż świąteczny sweter. Kompromisy są ok. Ale muszą działać w obie strony. Jeśli Ty dajesz z siebie cokolwiek, a reszta wywiera presję, to nie jest fajnie i nie jest fair.
Zatem dodaję do mojej listy życzeń cierpliwość, empatię, dużo miłości i oczywiście zdrowia. Bawcie się dobrze i bądźcie szczęśliwi.