IDEALNA CZERWONA MARYNARKA | PERFECT RED JACKET
Jeśli chodzi o kompletowanie garderoby, to uważam, że są pewne bazowe elementy, które kobieta powinna mieć bez względu na styl, który preferuje. Wydaje się, że są to rzecz bardzo oklepane i ogólnodostępne, ale nic bardziej mylnego. Znaleźć pożądany przedmiot, który ma być tym jedynym, idealnym, uniwersalnym i służącym nam przez lata nie jest łatwo. Pomimo dużego wyboru zawsze jest jakieś "ale". I tych "ale" zawsze miałam ogrom, gdy próbowałam wybrać tę jedną, jedyną czerwoną marynarkę.
Po kilku sezonach w końcu się udało! Można powiedzieć, że była to "miłość od pierwszego wejrzenia". Zobaczyłam na wieszaku, przymierzyłam, kupiłam i od tamtej pory bardzo często mi towarzyszy. 
Ma wszystkie cechy, których szukałam. Przede wszystkim kolor pomarańczowej czerwieni. Większość marynarek wchodzi w niebieskie bądź różowe tony, co dla mnie jest murem nie do przeskoczenia. Takie odcienie postarzają i nie pasują do mojego typu urody. 
Oprócz tego ma długość za pupę, wykonana z bardzo dobrego, "sztywnego" materiału, ma podszewkę i usztywniane ramiona. Kolejny tak idealny produkt, że myślę nad zakupem drugiej takiej samej na zapas. Bo jak dla mnie to jest coś, co będę nosić i za 20 lat. Niektóre rzeczy naprawdę nie przemijają. 

ENGLISH
In my opinion there are several basic wardrobe elements, which every woman should own, no matter what style she prefers. It seems that it's very easy to find these basic things, because they are almost everywhere. But in fact it's very difficult to find that one, perfect, versatile thing, which will be in use for years. Of course we have large selection of options, but there's always something wrong, something that ruins the final effect. And I had plenty of wrong "somethings", when I was searching for the perfect red jacket. 
But finally, after several seasons I've found it! I can say that it was "love at first sight". I saw it, tried in on, buyed it and since then I wear it all the time.
The jacket has everything I was searching for. Primarily it's in the ideal orangey red shade. Most of the jackets have blue or pink tones, which are bad for my beauty type. Besides that it's long, made of "stiff" material, it has lining and stiffened arms. It's so great that I consider buying another one just in case. For me it's something that I will wear even in 20 years. Some things never fade. 


bluzka / blouse - Zara
spodnie / pants - H&M
okulary / sunnies - Ray - Ban