GENUA
Tym razem nie ma spódnic, tiulu i wymyślności. Prosty look stworzony z myślą o tym, że cały dzień będę zwiedzać, a pogoda jest zmienna. Właściwie to nie "stworzony". Ja nigdy nie planuję swoich strojów, nie układam w szafie, czy walizce gotowych zestawów. Wstaję rano i zakładam to, na co mam ochotę. Podejrzewam więc, że gdybym danego dnia miała ochotę na powłóczystą spódnice, to nie powstrzymałoby mnie zwiedzanie ani deszcz. Z tego co pamiętam, to wstaliśmy skoro świt i w związku z tym taki prosty strój to jedyne, na co było mnie stać o tak wczesnej porze. Z braku weny twórczej pokierowałam się wygodą i pogodą.
Mówiąc o wygodzie - jak ja się cieszę, że w ten dzień wybrałam plecak - skórzany, pojemny i oczywiście "made in Poland" przez pracownię Alana - a nie torebkę. Chodziliśmy po Genui, wspinając się po jej górzystym terenie, kupując na każdym kroku pamiątki dla bliskich i pod koniec dnia z plecaka dosłownie się wylewało i był kilka kilo cięższy niż rano. Gdybym miała nosić ten ciężar w torebce, na jednym ramieniu, to zdecydowanie nabawiłabym się skoliozy.
Do kupna plecaka przymierzałam się już od jakiegoś czasu. Jednak wszystkie, które znajdowałam były zbyt "plecakowe". Nie chciałam kroju typowego szkolnego "wora", zdecydowanie nie chciałam też plecaka z materiału. Musiał być skórzany i musiał nie mieć standardowego kroju. Przed wyjazdem zmobilizowałam się w końcu i znalazłam ten, który ma to "coś". Polski rynek na szczęście nie zawodzi. Jak się ma cierpliwość, to zawsze znajdzie się tego, czego się szuka. Odkryłam Pracownię Alana, która zajmuje się wyrobami skórzanymi. Torby, torebki, portfele, organizery, galanteria dla mężczyzn i - na moje szczęście - plecaki. Krój idealny, jakość również, ale największą zaletą jest komfort noszenia. Rewelacyjna opcja na zbliżające się wakacje! Nabyłam go w idealnym momencie. Bo - jak już pisałam wcześniej - już myślę o następnej podróży, a w głowie mi tylko słońce i palmy. 


ramoneska / jacket - Zara
spodnie / jeans - Zara
top - Zara
trampki / sneakers - Converse
okulary / sunglasses - Ray - Ban