III EDYCJA AKCJI #DZIENSWIATECZNYCHSKARPET
Czas około bożonarodzeniowy oraz same Święta to nie tylko chwile z bliskimi, gonienie za prezentami, niekończąca się uczta i pełno błyskotek. To także czas, gdy dotkliwie zdaję sobie sprawę, że żyję w mydlanej bańce. I dobrze, że jestem tego świadoma, a tym postem mam nadzieję uświadomić również i Was, że życie, które znamy, nie jest w Polsce normą.
Nie dla każdego dziecka grudzień to czas beztroskiego oczekiwania na prezenty, wigilijną ucztę i chwile spędzone w rodzinnym gronie. Wiele pociech ma bardziej przyziemne marzenia – by móc z łatwością się uczyć, mieć zapewnione podstawowe potrzeby oraz prawidłowo się rozwijać i dojrzewać.  Dziecko może być zdolne, inteligentne, ambitne, kreatywne, ale jeśli żyje w trudnej sytuacji życiowej: finansowej bądź rodzinnej, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie mu dane wykorzystać jego wrodzonego potencjału, a wręcz z biegiem lat zostanie on zabity przez brak możliwości rozwoju.
Dlatego też tak ważne jest wspieranie dzieci mających gorszą sytuację życiową. Jeśli nie damy im lepszego startu, to spory odsetek spędzi całe swoje życie w warunkach, które dla nas są abstrakcją. Sytuacja przeniesie się na ich potomstwo i problem zamiast znikać, będzie się pogłębiał.
Ważne jest by pomoc nie była tylko doraźna. By dzieciakom nie podarować przysłowiowej ryby, a wędkę oraz naukę jak się nią posługiwać. Najmłodsi muszą nauczyć się jak sami mają poradzić sobie w życiu, poczucia własnej wartości, odwagi. Te wszystkie lekcje daje im program AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.
Program ten  wspiera edukację dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej. Dzięki wolontariuszom, podopieczni programu nie tylko zyskują motywację do nauki, ale przede wszystkim poznają swoje silne strony, wzmacniając w ten sposób pewność siebie. Dzięki temu, osiągają lepsze wyniki w nauce, stają się bardziej otwarte, chętne do współpracy, a na ich twarzach zdecydowanie częściej gości uśmiech.
TK Maxx już trzeci rok z rzędu wspiera AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI dzięki akcji charytatywnej pod hasłem DZIEŃ ŚWIĄTECZNYCH SKARPET. A ja mam okazję po raz trzeci być częścią tej akcji i zachęcić Was do pomocy! Pomocy, która jest banalnie prosta, a może zmienić życie setkom milusińskich!
Wystarczy, że kupicie skarpetki ze specjalnej charytatywnej kolekcji skarpetek ze świątecznymi motywami. Dochód z ich sprzedaży wesprze podopiecznych programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Dodatkowo, każdy, kto do 6 grudnia opublikuje zdjęcie w charytatywnych skarpetkach na swoim Instagramie lub pod specjalnym postem na Facebooku TK Maxx wraz z #dzienswiatecznychskarpret oraz oznaczeniem @TKMaxx i @AkademiaPrzyszlosci sprawi, że TK Maxx przekaże 5 zł za każdy taki post na rzecz dzieci z Akademii.
 Skarpetki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – od bardziej stonowanych z motywami nawiązującymi do płatków śniegu po odważne i różnokolorowe z postaciami, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia, czyli Świętym Mikołajem, reniferami i nie tylko! W tym roku obok skarpetek dla kobiet i mężczyzn TK Maxx po raz pierwszy oferuje również skarpetki w rozmiarach dla dzieci!
Cena skarpetek to 19.99 zł za trójpak skarpetek dziecięcych i 27,99 zł za trójpak skarpetek dla dorosłych. Zachęcam więc do zakupienia pary dla każdego członka rodziny, jako dodatek do prezentów – nie tylko sprawicie, że Wasze Święta będą bardziej zabawne i kolorowe, ale przede wszystkim podarujecie kolorowe życie podopiecznym AKADEMII PRZYSZŁOŚCI!
Akademię Przyszłości można wesprzeć nie tylko kupując skarpetki, ale także wykorzystując social media! Wystarczy opublikować zdjęcie w świątecznych skarpetkach albo dodać krótki filmik lub zabawny boomerang ze skarpetkami w roli głównej na swoim Instagramie lub w formie komentarza pod postem na Facebooku TK Maxx. Konieczne jest również użycie charytatywnego hasztaga #dzienswiatecznychskarpet oraz oznaczenie posta lub kometarza @TK Maxx i @AkademiaPrzyszłosci. Każdy opublikowany post to 5zł przekazane przez TK Maxx na rzecz Akademii!
Finał akcji charytatywnej odbędzie się 6 grudnia w Mikołajki, które TK Maxx po raz trzeci ogłasza Dniem Świątecznych Skarpet.
P.S. Skarpetki to prawdziwa gratka dla fashionistek! Skarpetki + czółenka lub sandały na obcasie to jedno z najmodniejszych połączeń sezonu 😉