DOLOMITY #3 - BROWN BLUES
Tym postem oficjalnie kończę zimę na blogu i Instagramie. Zimę, która właściwie nawet dobrze się u mnie nie zaczęła, bo łącznie miałam trzy zimowe posty z czego każda stylizacja równie dobrze mogła być wiosenna. 

Te jeansy to moje jedyne niebieskie jeansy w szafie. W tym roku zaczęłam częściej je nosić dzięki Karolinie Domaradzkiej (IG: @karolina_domaradzka), która uświadomiła mi poprzez swoje instagramowe poradach odnośnie trendów, że niebieski nie gryzie i nie jest wcale kolorem dla słodkich panienek, jak uważałam do tej pory. Czasami potrzebuję kopa od kogoś, kto ma inne spojrzenie na modę niż ja i tą osobą najczęściej jest właśnie Karolina. Zachęcam Was do obserwowania jej profilu na Instagramie - @karolina_domaradzka - bo jako stylistka ma naprawdę świetne pomysły i potrafi otworzyć mi oczy na trendy, które omijałam szerokim łukiem.

To ona też pokazała, że niebieski i brąz to mega połączenie! Daje świetny retro klimat, na pewno wyróżnia się z tłumu i na pewno nie jest słodkie. Jeśli dobrze pokombinować, to jak widać może być też rockowe. Wystarczyła moja najulubieńsza ramoneska w panterę i widać, że mam rocka w duszy i to z minimalną ilością czerni! Wystarczy fantazja i otwarcie się na nowości. A także dopuszczenie do siebie myśli, że nie jest się alfą i omegą i warto czerpać z wiedzy i doświadczenia innych. Czerpać, czyli inspirować się, a nie kopiować. To, że ktoś pokaże Wam nowe możliwości, nie oznacza, że macie kopiować je 1:1. Wszystko polega na dostosowaniu świeżo nabytej wiedzy do siebie, do swoich możliwości, swojej wizji. W ten sposób tworzycie dalszą historię, nadajecie nowości jeszcze nowszego wydźwięku. Swojego. 

Najlepszą przestrogą, żeby nie przesadzać w czerpaniu od innych jest moja grzywka. Chciałam wyglądać jak Tokio z "Domu z papieru", a wyglądam jak Velma ze Scooby Doo. Zwyczajnie mi nie pasuje, ta jak Wam może nie pasować wiele rzeczy, które widzicie w Internecie. Dlatego proszę o rozwagę i niekopiowanie. Nie chodzi tylko o to, że to bez sensu kopiować kogoś zamiast tworzyć swoje własne ja, ale właśnie też o to, że po prostu możecie nie być dobrą kopią. Velmą a nie Tokio. Uwierzcie mi, nie chcecie być Velmą, wiem coś o tym.kurtka / jacket - Zara
sweter / sweater - Mango
spodnie / jeans - Zara
buty / shoes - Eva Minge
pasek / belt - Gucci
torebka / bag - Louis Vuitton
okulary / sunglasses - Ray-Ban