K/KUSHION BAG BY KARL LAGERFELDOversizowa kurtka, luźne spodnie, to i oversizowa torebka. Tym lookiem chciałam pokazać, że oversize może być elegancki, rockowy, a nawet kobiecy. Wiele kobiet wciąż się go obawia, bo wierzy, że by wyglądać dobrze, trzeba podkreślać sylwetkę. A gdzie tam! Mówię to ja, fanka obcisłych kiecek, ściśniętej talii i glamu rodem ze starego Hollywood. 

Drugie częste przekonanie, to, że gdy jedna rzecz jest oversize, to reszta ma być przylegającą i nienachalna. Kolejny bullshit. Jak założycie wielką kurtkę - np. taką jak moja, a na dół rurki i np.baleriny, to możecie wyglądać jak lizak. Wielka góra i nóżki patyczki. Możecie, ale nie musicie - to tylko dosadny przykład, że właściwie każde wydumane zasady modowe można sobie włożyć między bajki, bo wszystko da się spieprzyć - nawet jota w jotę stosując rady od "modowych guru". Wszelkie wskazówki pokazywane na cudzym przykładzie musicie dopasować do siebie. Nie ma uniwersalnej prawdy w kwestii mody i stylu. Pamiętajcie o tym, gdy przyjdzie Wam do głowy podążać za tłumem. 

Wracając do dzisiejszej stylizacji - główną rolę gra metaliczna torebka "poduszka" z jesienno-zimowej kolekcji Karla Lagerfelda. Jest ogroooomna. Robi wrażenie i rozmiarem i kolorem - odbija każde światło i za każdym razem w inny sposób. Nosząc ją nie potrzeba już innych dodatków. Co nie znaczy, że ja z nich zrezygnowałam - mam sznury pereł i kaskadowy naszyjnik również marki Karl Lagerfeld. Nie mogłam się oprzeć, bo uwielbiam perły oraz mocne, przesadzone naszyjniki w stylu glamour w zestawieniu ze skórzaną ramoneską. Daje to jedyny w swoim rodzaju klimat lat 60, 80 i 90 w jednym. A jak wiecie,uwielbiam czerpać z przeszłości.

Torebka K/Kushion jest bardzo na topie i w najmodniejszym fasonie, ale dzięki futurystycznemu kolorowi i fakturze wyróżnia się, za co oczywiście ma u mnie ogromny plus. Trendy tak, ale po mojemu! I to jest właśnie moja odpowiedź na modny oversize. Bardzo lubię, jak już wychodzę z domu (wszyscy wiemy, jak jest...), to właśnie w takiej wersji. A torebka jest moim hitem 2020 - mieści wszystko, co muszę ze sobą mieć, gdy już w końcu jadę załatwić wszystko w jeden dzień. ramoneska - H&M, skóra naturalna
spodnie - Zara
naszyjniki - Karl Lagerfeld
okulary - Versace
buty - Vagabond