IT'S A SEASON TO BE JOLLYŚwięta i Sylwestra na pewno spędzimy inaczej niż zawsze. W mniejszym gronie, skromniej, mniej intensywnie. Ale nie oznacza to, że nie powinniśmy cieszyć się tym, co mamy i podkreślić na wszystkie sposoby wyjątkowość tego czasu. Również strojem. Wiadomo, że na Sylwestra w domu, w rodzinnym gronie, raczej nie będzie chciało się zakładać sukni do ziemi, biżuterii, czy innych ozdobników. Ani kupować nowej kreacji - w końcu rok był ciężki i 2021 nie zapowiada się lepiej. Nie jestem tutaj pesymistką, lecz realistką. Lecz tak jak wspomniałam - nie oznacza to, że mamy olać wszystko i jeść lody w dresach (no chyba, że mamy na to ochotę!).
Odnośnie stroju proponuję postawić na wytworny minimalizm. Coś, co mamy już w naszej szafie, co jest dość wygodne i nie potrzebuje wyszukanej oprawy w postaci dodatków i makijażu. Ja wybieram czerń i spodnie. W końcu będę siedzieć na sofie, a nie przy wytwornie zastawionym stole. Chcę móc podwinąć nogi, usiąść po turecku, swobodnie grać w planszówki. Ale jednocześnie zaznaczyć stylizacją, że nie jest to kolejny zwykły dzień podczas lockdownu. Tych dni miałam już setki. 
Chciałam pokazać rozwiązanie stworzone z ubrań, które zapewne macie w swojej szafie. Niekoniecznie identyczne, ale podobne. Proste spodnie o szerszym kroju i top z ozdobnym dekoltem / odkrytymi ramionami / na jedno ramię / koszulę w stylu retro. Element garderoby, który podkreśli Wasze kształty i wyeksponuje dekolt/ramiona, przyciągnie wzrok falbaną, koronką, kołnierzem. Jak widzicie nie trzeba wiele, by strój zachwycał. Mam na sobie jedynie spodnie i top. Top kosztował ok. 90 zł, spodnie ok. 100 zł. A całość prezentuje się jak z pokazu Saint Laurent. 
Przejrzyjcie swoje szafy, zapoznajcie się z sylwetkami z pokazów mody z tego roku, ale również z lat 90. Szczególnie zwróćcie uwagę właśnie na Saint Laurent, Fendi, Chanel, Versace. Będziecie zaskoczone wynikami - okaże się, że bez problemu możecie skompletować kreację jak z żurnala. 
A włosy i makijaż? Proste, ale "mocne". Na przykład zaczesane do tyłu na brylantynę, a na ustach czerwień. Lub gładki, niski kucyk i smokey eye. Natural glow także będzie super. 
Nie zniechęcajcie się brakiem nowych ciuchów, czasu, funduszy, pandemią. Wystarczy trochę chęci, by pomimo wszystkiego świętować i czuć się wyjątkowo. top i spodnie - Zara
okulary - Versace
pasek - Gucci